معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم/سلام بر مسجدین/(تصویر وبلاگ:شیخ علی گنبدی همدانی روحانی صاحب کرامات بسیار استان همدان) /روستای مسجدین کتابخانه نور دارد چه مطالبی برای شما مخاطبین عزیز جالب تر وخواندنی تر است گیاهان داروئی بهتر است یا مطلب طنز یا کتاب های کودک ؟/حسین نادری و دیگر دوستان در روستای مسجدین همدان از اینکه به وبلاگ های فرهنگی مسجدین تشریف آورده اید به شما دوست عزیز خیرمقدم می گویند!((نادری و رضایی جهاندار و فاتحی بیات))
صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 55984
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان


اگر مى‏ خواهید دچار کرم کدو نشوید 


             * بیست گرم مغز تخم کدوى سفید را نرم بکوبید


 بعد با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید و میل کنید.

                       در ادامه مطلب ...................          * بیست گرم مغز تخم کدوى سفید را نرم بکوبید

 بعد با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید و میل کنید.


دائرة المعارف گیاه درمانى ایران ؛ ص455


             کرم کدو


اگر مى‏خواهید دچار کرم کدو نشوید از خوردن قند و نیز کاهو و سبزیجات نشسته پرهیز کنید. اگر دچار کرم کدو شده‏اید هر روز والک بخورید و به مدت سه روز متوالى صبح‏ها فقط شیر بنوشید و خوراکى دیگرى میل نکنید. در این سه روز از غذاهاى شیرین، چرب، غلیظ، غذاهاى سفت و نان پرهیز کنید و غذاى روزانه را کم کنید. هر خوراکى که مصرف مى‏کنید آن را ترش یا همراه با ترشیجات میل کنید.

در مزاج‏هاى گرم، غذاهاى خنک مانند سوپ آلو یا آلوچه براقانى یا سوپ سبزیجات، آب‏غوره و آش قرقروت مصرف کنید. از ترشى‏هاى مختلف مانند آب‏لیمو، آب‏غوره، سرکه و قارا در طول روز گاه‏گاهى استفاده کنید و روزانه به جاى آب خوردن از شربت سکنجبین ترش‏مزه یا آب جوشانده‏ى پوست یا ریشه‏ى درخت توت یا آب جوشانده‏ى ریشه‏ى درخت انار ترش یا آب جوشانده‏ى سماق بنوشید. زیرا تمامى آنها بى‏حس کننده کرم و قاتل آنها هستند. بهتر آن است که براى از بین بردن کرم و تخم آن هر شب هنگام خواب یک قاشق چاى‏خورى سیاه‏دانه ساییده شده را با دو قاشق غذاخورى سرکه در نصف لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید.

* قاریقون و افتیمون از هرکدام 5 گرم، تربد مجوف و برنگ کابلى آمله مقشر از هرکدام 10 گرم، درمنه ترکى 20 گرم، همه را مخلوط کنید و به 6 قسمت مساوى تقسیم کنید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قسمت از آن را همراه با آب یا شیر میل کنید.

* درمنه ترکى، برنگ کابلى و آمله مقشر از هر کدام 15 گرم. تربد مجوف، باقلاى مصرى، قنبیل و ریشه سرخس از هرکدام 10 گرم مخلوط و بسایید و به نه قسمت مساوى تقسیم کنید. صبح و شب هربار یک قسمت از آن را همراه با یک لیوان شیر میل کنید.

* قبل از هر غذا 10 عدد بادام تلخ یا مغز گردو بخورید و 10 گرم ریشه‏ى انار نیمکوب شده و 20 گرم سماق را بجوشانید و پس از خوردن یک لقمه غذا یا یکى دو قاشق غذا آب صاف‏کرده‏ى آن را بنوشید.

* گل افسنطین بدون ساقه‏هایش، تربد مجوف و قاریقون از هرکدام 5 گرم، برنگ کابلى و گل ارمنى از هرکدام 10 گرم، همه را نرم بسایید و با 10 عدد مغز گردوى کوبیده شده مخلوط کنید. بعد به سه قسمت مساوى تقسیم کنید و هر صبح ناشتا یک قسمت از آن را با دوغ بخورید.

* هر روز 5 گرم، گل زوفا و 10 گرم، ریشه‏ى درخت توت نیمکوب شده را بجوشانید و آب آن را بنوشید.

دائرة المعارف گیاه درمانى ایران، ص: 456

* هشت الى ده روز صبح‏ها ناشتا هویج را ریز رنده کنید و به جاى صبحانه بخورید.

* هر روز 50 گرم ریشه‏ى درخت شاه‏توت را نیمکوب کنید و با 20 گرم برگ خشک‏شده‏ى درخت هلو یا 15 عدد برگ تازه‏ى آن، بجوشانید و آب آن را صبح بنوشید.

* هر روز 50 گرم برنگ کابلى را نرم بسایید و با آب دوغ و گل سرخ ساییده شده مخلوط کنید و قبل از صبحانه میل فرمایید.

* به مدت 18 ساعت هیچ‏چیزى میل نکنید، بعد 2 کیلو اسفناج را بپزید و نمک بپاشید و بخورید.

* هر صبح و شب هر مرتبه 25 گرم تخم خرفه را بجوشانید و آب و دانه‏ها را باهم بخورید.

* کپسول 500 خالى را پر از انقوزه کنید و هر صبح و ظهر و شب 1 عدد میل کنید.

* بیست گرم مغز تخم کدوى سفید را نرم بکوبید بعد با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید و میل کنید.

* یک سیر بزرگ را پوست کنده و رنده کنید بعد در شیر بجوشانید و آن را صبح ناشتا بخورید و تا ظهر هیچ چیز دیگرى نخورید و آن‏قدر این کار را تکرار کنید تا به کلى تمام کرم دفع شود.

* شصت گرم روغن گردو را در سالاد سیب‏زمینى بریزید و به جاى شام شب بخورید و این کار را چند شب ادامه دهید. براى خارج شدن کرم در حمام یا مکانى خیلى گرم بروید و در تشت آب ولرم بنشینید تا کرم خارج گردد. به او اصلا دست نزنید تا تماما خارج شود. قبل از نشستن در تشت دو لیوان آب شلغم بخورید.

* شصت گرم پوست ریشه‏ى انار را بکوبید و در 75 گرم آب، 6 ساعت بخیسانید، و بعد بجوشانید تا حجم آن به نیم لیتر برسد. آب صاف‏کرده‏ى آن را سه قسمت کنید و هر قسمت را به فاصله یک ساعت و نیم میل کنید. پس از تمام شدن آن 2 ساعت صبر کنید و بعد یک مسهل بخورید و منتظر دفع کرم کدو بشوید.

* هر روز گل‏ حلوا را بجوشانید و آب آن را بخورید

* هر روز ریشه‏ى درخت توت را با برگ شفت‏آلو مساوى بجوشانید و آب آن را بنوشید.

* تخم نیلوفر، تربد سفید، قسط تلخ، افسنطین، شهم حنضل و سعد کوفى از هرکدام 1 مثقال، قنبلیله و برنگ کابلى از هرکدام 2 مثقال، نخود مصرى یا نخود معمولى 5 مثقال، همه را بسیار نرم بکوبید بعد با یک استکان عسل مخلوط کنید و 5 شب موقع خواب آنها را بخورید.

* پانزده روز صبح ناشتا هر روز یک قاشق سوپ‏خورى روغن فندق را بخورید.

* پنجاه گرم مغز تخمه کدوى کوبیده را با 30 گرم روغن مایع کرچک و 40 گرم عسل مخلوط و در یک لیوان شیر حل کنید. صبح ناشتا بخورید و تا وقتى که سر کرم هنوز از جاى خود حرکت نکرده است این کار را تکرار کنید.[1][1] حاجى شریف، احمد، دائرة المعارف گیاه درمانى ایران، 1جلد، حافظ نوین - تهران، چاپ: دوم، 1388 ه.ش.

X