معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم/سلام بر مسجدین/(تصویر وبلاگ:شیخ علی گنبدی همدانی روحانی صاحب کرامات بسیار استان همدان) /روستای مسجدین کتابخانه نور دارد چه مطالبی برای شما مخاطبین عزیز جالب تر وخواندنی تر است گیاهان داروئی بهتر است یا مطلب طنز یا کتاب های کودک ؟/حسین نادری و دیگر دوستان در روستای مسجدین همدان از اینکه به وبلاگ های فرهنگی مسجدین تشریف آورده اید به شما دوست عزیز خیرمقدم می گویند!((نادری و رضایی جهاندار و فاتحی بیات))
صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 55995
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
طب سنتی قم .... روستای مسجدین (5) .... در ادامه مطلب ..... 

........................................................................................................................................................................

..............................................................................................

صفحه اول سوالات بلاگفا

صفحه دوم سوالات  بلاگفا

صفحه سوم سوالات بلاگفا

صفحه چهارم سوالات  بلاگفا

........................................................................................................................................................................................................................................................................

https://www.30book.com/Book/40048/%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-3-%D8%AC%D9%84%D8%AF%DB%8C-%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84

................................................................................................

راز درمان : دوره 3 جلدی

 

https://ketabnak.com/book/56116/راز-درمان-دوره-3-جلدی

 

راز درمان : دوره 3 جلدی

نویسنده: عبدالله احمدیه

«راز درمان» تالیف شادروان دکتر عبدالله احمدیه، به زبان فارسى در سه مجلد منتشر شده است. کتاب راز درمان را مى‏توان نمونه‏اى از کتاب‏هایى دانست که با ذکر حکایت بیماران به شیوه درمان آنها اشاره مى‏نمایند. به غیر از چند سخنرانى که پیرامون درمان بعضى از بیمارى‏ها و به شکل کلى است، بقیه کتاب نسخه‏هایى از نویسنده پیرامون شیوه درمان بیمارى‏ها است.
بجز جلد سوم کتاب که درمان بیمارى‏ها در سه فصل دسته‏ بندى شده، باقى مجلدات مشتمل بر دسته‏بندى خاصى نیست. در ابتداى مجلد دوم این اثر چندین مقدمه درباره دکتراحمدیه و روش او و نیز زندگى و خدمات وى آمده است. شیوه نگارش کتاب بدین‏گونه است که در ابتدا بیمارى را بیان مى‏کند آنگاه حکایتى از کسى که به این بیمارى مبتلا بوده را ذکر و در انتها داروى مناسب را تجویز مى‏کند.

این اثر از چند جهت قابل توجه است:
1. هر آنچه در این کتاب آمده حاصل تجربیات مؤلف است و از این‏رو با بسیارى از کتاب‏هاى دیگر فرق اساسى دارد چرا که بسیارى از نگاشته‏هاى طبى صرفاً ذکر شیوه‏هاى مداواى بیمارى‏ها است و در این میان بسیارى از این نسخه‏ها را کسى نیازموده است بلکه از کتابى به کتاب دیگر و از نگاشته‏اى به نگاشته دیگر راه پیدا کرده است.
2. مؤلف در درمان بیمارى‏ها معمولاً نسخه‏هایى را ذکر مى‏کند که تهیه و ترکیب آنها از همه افراد جامعه با هر وضعیت مالى ساخته است.
3. شیوه مؤلف در بیان درمان بیمارى‏ها ذکر حکایاتى در این زمینه است از این رو این اثر - علاوه بر سودمندى مباحث آن به سبب آزمودگى - شیرین و خواندنى است و خواننده از مطالعه آن خسته و ملول نمى‏شود.

 

 ............................................................................................

راز درمان (3 جلدی)

 

    توضیحات : «رازدرمان» تالیف شادروان دکتر

عبدالله احمدیه، به زبان فارسى در سه جلد

منتشرشده است. کتاب راز درمان را مى‏توان

نمونه‏اى از کتاب‏هایى دانست که با ذکر حکایت

بیماران به شیوه درمان آنها اشاره مى‏نمایند.

به غیر از چند سخنرانى که پیرامون درمان

بعضى از بیمارى‏ها و به شکل کلى است،

بقیه کتاب نسخه‏هایى از نویسنده

پیرامون شیوه درمان بیمارى‏ها است.

بجز جلد سوم کتاب که درمان بیمارى‏ها

در سه فصل دسته‏ بندى شده،

باقى جلدات مشتمل بر دسته‏ بندى

خاصى نیست. در ابتداى جلد دوم این

اثر چندین مقدمه درباره دکتراحمدیه و

روش او و نیز زندگى و خدمات

وى آمده است. شیوه نگارش کتاب

بدین‏گونه است که در ابتدا بیمارى

را بیان مى‏کند آنگاه حکایتى از کسى

که به این بیمارى مبتلا بوده را ذکر

و در انتها داروى مناسب را تجویز مى‏کند.

X