معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم/سلام بر مسجدین/(تصویر وبلاگ:شیخ علی گنبدی همدانی روحانی صاحب کرامات بسیار استان همدان) /روستای مسجدین کتابخانه نور دارد چه مطالبی برای شما مخاطبین عزیز جالب تر وخواندنی تر است گیاهان داروئی بهتر است یا مطلب طنز یا کتاب های کودک ؟/حسین نادری و دیگر دوستان در روستای مسجدین همدان از اینکه به وبلاگ های فرهنگی مسجدین تشریف آورده اید به شما دوست عزیز خیرمقدم می گویند!((نادری و رضایی جهاندار و فاتحی بیات))
صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 66707
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان


        بسم الله الرحمن الرحیم

                      با عرض سلام و ادب

       به کتابخانه نورحسین نادری روستای مسجدین 

                           خیلی خوش آمدید!


.....................................................................................................

...................................................................................................


عل   سی غذای بهشتی   

hمعلمان کوچک - مجموعه پسران بهشتی شماره 4 | شبکه دانیp    http    hخانم کوچولوی دانا | شبکه دانیtp


 htملاصدرا | شبکه دانیphttptt اناداستان های نهج البلاغه برای کودکان و نوجوانان، سایه گسترنp


 سشیرهای گرسنه، قدیانینه      رموسی و استاد بزرگ، بین المللی گاجگرچآهو شکارچی، به نشری

نرشیر در پرده، قدیانیده    سرعقیل و آهن سرخ، شیخی، قدیانیخ  بعروس مهربان، به نشر 

............................................................................................................

...........................................................................................................


 اطلاعات نمونه  کتابهای داستانی ویستا : 

 

               مانند:


           در ابتدا جمله زیر را


  در گوگل جستجو می کنیم :


اطلاعات کتاب پنج گل بهشتی ویستا
..........................................................................................................htp

"در این مجموعه، داستان‌ها و حکایاتی درباره سیره عملی رسول اکرم (ص)، امیرالمومنین علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (ص) با استناد به منابع مختلف شیعه و سنی گرد آمده، عناوین برخی از آنها بدین قرار است" : مشورت"، "وفای به عهد"، "زهد و ریاضت"، "درستکاری"، "خویشتن‌داری"، "برکت"، "مناجات سحر "و "یادگاری ."در حکایت "برکت "آمده است که روزی سائلی نزد حضرت فاطمه زهرا (س) می‌رود .آن حضرت گردن‌بند خود را به او می‌بخشد تا مایحتاج خود را با فروش آن تهیه کند .سائل برای فروش گردن‌بند به مسجد می‌رود .در آن جا، "عمار "مایحتاج او را برآورده می‌سازد .سپس غلام خود را با گردن‌بند نزد فاطمه (س) می‌فرستد و آن حضرت نیز غلام را در راه خدا آزاد می‌کند ."

....................................................................................

https://bookroom.ir/?adv=1&a=book.s&adv=1&q=%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%AA+%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86

......................................................................................دسته ها :

hp

http://vista.ir/book/58595/%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%DB%8C%D8%B3%DB%8C-(%D8%B9)-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%AC%D8%B2%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%87

, "یکی ازدوستان نزدیک حضرت عیسی (ع)، "لازاروس" نام داشت. او به همراه دو خواهرش، "مارتا" و "ماری" در روستایی در نزدیکی "اورشلیم" زندگی می‌کرد. روزی حضرت عیسی (ع) در شهر دوری مشغول دعوت مردم به دین خدا بود که نامه‌ای از مارتا و ماری به دست ایشان رسید. در آن نامه نوشته شده بود که لازاروس بسیار بیمار است و از او خواسته بودند تا به آن‌جا برود و دوست خویش را شفا بدهد. از طرفی حاکم بت‌پرست آخرین‌باری که حضرت عیسی (ع) و حواریون‌اش در اورشلیم بودند آن‌ها را به مرگ تهدید کرده بود. اما با وجود این، حضرت عیسی برای شفای دوستش به طرف روستای محل سکونت او حرکت کرد. وقتی حضرت به آن‌جا رسید که چهار روز از مرگ دوستش می‌گذشت، و جسد او را درون غاری قرار داده بودند. حضرت عیسی به جلوی غار رسید و دستانش را به سوی آسمان گرفت و دعا کرد. در این هنگام لازاروس زنده شد و از غار بیرون آمد. افرادی که این معجزه را با چشم خویش دیدند ماجرا را برای دیگران بازگو کردند و بدین‌ترتیب عده‌ی بیش‌تری به پیامبر خدا ایمان آوردند."

................................................................................................. 

دسته ها :

htp

, "گرآوری داستانها و کرامتهایی از معجزات و شگفتی‏های زندگی امام باقر (ص) در این کتاب صورت گرفته است. داستانها از متون روایی شیعه مانند اصول کافی، بحارالانوار، تفسیر عیاشی و کشف الغمه گزینش شده است. هر یک از این داستانها بخشی از شخصیت و فضیلتهای امام باقر را روشن می‏سازند. آمدن نخل به سوی امام باقر شکایت کبوتر از مار، خبر غیبی از مرگ راشد، ماجرای خرید کنیز و زنده کردن مرده برخی از عناوین این کرامت‏هاست."

........................................................................................................


دسته ها :

htt

, "روزی زنی از اصحاب پیامبر اکرم (ص) تصمیم گرفت برای پیامبر منبری بسازد تا دیگر برای سخنرانی به درخت تکیه ندهند. ایشان از پیامبر (ص) اجازه خواستند و پس از موافقت پیامبر (ص) به غلامشان امر کردند که یکی از بهترین منبرها را بسازد. غلام به جنگل رفت و پس از قطع درختان مرغوب منبری زیبا و مستحکم ساخت و به مسجد برد. هنگامی که پیامبر روی آن نشستند، درختی که پیامبر پیش‌تر برای سخنرانی روی آن تکیه می‌کرد به گریه افتاد و روی زمین سقوط کرد. مردم شگفت‌زده شدند، پیامبر تنه درخت را در آغوش گرفت و درخت آرام شد. سپس پیامبر با موافقت خود درخت آن را در زمین دفن کرد تا به بهشت برود. مخاطبان با مطالعه این داستان می‌آموزند که درختان و حیوانات هم به نوعی سخن می‌گویند، اما ما انسان‌های عادی قادر به درک آن نیستیم."


مورد جستجو: اطلاعات کتاب گریه تنه درخت بر محمد (ص)ویستا

.......................................................................................دسته ها :

htp 

"قصه "طالوت و جالوت "ـ برگرفته از قرآن ـ در این کتاب برای کودکان بازآفرینی شده و همراه با طرح‌های رنگی و متن آیات مربوط به آن به چاپ رسیده است .بخشی از قصه نیز به سرگذشت داوود (ع) اختصاص دارد . طالوت جوانی فقیر و کشاورزی ساده از فرزندان حضرت یعقوب (ع) بود که به فرمان خدا و از سوی اشموئیل به پادشاهی قوم بنی اسراییل برگزیده شد و آنها را برای جنگ با لشکر عظیم جالوت رهبری کرد و سپاهیانش به‌رغم آن که تعدادشان بسیار کمتر از سپاه دشمن بود به خاطر ایمان به خداوند، و در اثر رشادت حضرت داوود (ع)، بر جالوت غلبه کردند .گفتنی است پس از طالوت، داوود (ع) با درایت و عدالت بر قوم بنی اسرائیل حکمرانی کرد . کتاب با دو داستان از قضاوت‌های داوود (ع) به پایان می‌رسد ."
دسته ها :

htp

 , "روزی از روزها پیامبر (ص) به خانه دخترش، فاطمه (س) رفت. پیامبر (ص) کمی بیمار بود و از فاطمه (س) خواست برایش عبایی بیاورد. حضرت فاطمه (س) عبایی بزرگ برای ایشان آورد و پیامبر آن را روی خود انداخت. کم‌کم امام حسن (ع)، امام حسین (ع)، حضرت علی (ع) و فاطمه (س) نیز زیر عبا رفتند . پیامبر آنها را اهل بیت خود نامید و برای آنها دعا کرد. در این حال جبرئیل بر پیامبر نازل شد و به پیامبر گفت: «خداوند اراده فرمود از شما اهل بیت زشتی و پلیدی را دور نماید و شما را پاک گرداند. پاک‌کردنی بزرگ.» کتاب حاضر با تصاویری زیبا و زبانی ساده کودکان گروه سنی «ب» و «ج» را با حدیث کساء و اهل بیت پیامبر آشنا می‌کند."

.............................................................................................................

 اصحاب کهف

, "در زمان‌های بسیار دور پادشاهی به نام «دقیانوس» ادعای خدایی می‌کرد. پس از سال‌ها یکی از وزیران وی خداپرست و به همراه دوستانش از قصر خارج شد، زیرا خداپرستی در آن زمان جرم بزرگی محسوب می‌شد. در راه چوپانی خداپرست نیز به آنها پیوست و همگی به درون غاری پناه بردند. به امر خداوند «عزراییل» آنها را قبض روح کرد و دو فرشته مامور شدند بدن‌هایشان را از این پهلو به آن پهلو کنند تا جسمشان سالم بماند. آنها 309 سال خوابیدند و پس از آن، به «اصحاب کهف» به معنی یاران غار، معروف شدند. این امر سبب گردید ایمان مردم آن زمان و پادشاه خداپرستشان به خداوند محکم‌تر شود. پادشاه دستور داد در آن کوه عبادتگاهی بسازند تا یاد اصحاب کهف برای همیشه زنده بماند."

.........................................................................................
دسته ها :


 ...................................................................................دسته ها :
X