معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم/سلام بر مسجدین/(تصویر وبلاگ:شیخ علی گنبدی همدانی روحانی صاحب کرامات بسیار استان همدان) /روستای مسجدین کتابخانه نور دارد چه مطالبی برای شما مخاطبین عزیز جالب تر وخواندنی تر است گیاهان داروئی بهتر است یا مطلب طنز یا کتاب های کودک ؟/حسین نادری و دیگر دوستان در روستای مسجدین همدان از اینکه به وبلاگ های فرهنگی مسجدین تشریف آورده اید به شما دوست عزیز خیرمقدم می گویند!((نادری و رضایی جهاندار و فاتحی بیات))
صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 66704
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
      بسم الله الرحمن الرحیم 

                           

 اطلاعات عمومی ویژه ظهور امام عصر (عج)

------------------------------------------------------

 

1- وقتی ظهور کند اولین سخن او این است :

بقیه الله خیر لکم إن کنتم مومنین   هود/ 86

منم بقیه الله و حجت الهی و جانشین خدا بر روی زمین . امام باقر ( علیه السلام )

2- در حالیکه 313 نفرازیاران خاص او در کنار کعبه ایستاده اند همه مسلمان ها به او عرضه می دارند : السلام علیک یا بقیه الله . امام باقر ( علیه السلام )

3- قائم ما در روز جمعه ظهور می نمایند . امام صادق ( علیه السلام )

4- بین رکن و مقام و پشت به خانه کعبه می ایستد و جبرئیل رو در روی حضرت می ایستد و قبل از اینکه حضرت چیزی بگوید ندا در می دهد : أتی أمر الله فلا تستعجلوه . نحل/2و1

5- همه مواریث انبیاء و ائمه (ع) به همراه آن حضرت است بطوریکه عصای موسی(ع) و انگشتری سلیمان (ع) و پیراهن یوسف (ع) و عبای پیامبر (ص) را به همراه دارد .

6- شمشیر و زره و علم سبزیکه جبرئیل در جنگ بدر برای پیامبر (ص) آورده بود را به همراه خود دارد .

7- خداوند امام زمان (عج) را بوسیله سه چیز یاری می رساند : 1- ملائکه مقرب به همراه پنج هزار فرشته نازل شده در جنگ بدر 2- مومنان 3- ترس و وحشتی که خداوند از هیبت آن حضرت در دل دشمنانش می اندازد .

8- به مانند داوود و سلیمان نبی (ع) بدون شاهد و بنیه در میان مردم قضاوت می نماید زیرا حقیقت هر اختلافی از طرف خداوند به او الهام می گردد .

9- خداوند از میان دو ابر سخت و رام ابر سخت را برای قائم ما ذخیره کرده ابری که دارای صاعقه است و رعد و برق دارد و این ابر را بسوی دشمنانش مأمور می سازد بطوریکه وقتی آنرا می بیند از آن وحشت کرده بسوی حق باز می گردند (در روایات ائمه) (ع)

10- گوئی همین الان یاوران مهدی (عج) را در پشت شهر نجف و در سرزمین کوفه
 می بینم در حالیکه لباسهایشان مندرس و کهنه شده و اهل تهجد و عبادتند از دور ترین نقاط دنیا در پشت سر امامشان در حرکتند . امام سجاد ( علیه السلام )

 

11- همگی یاوران مهدی (عج) جوان هستند مگر به اندازه سرمه ای که در چشم
 می کشند یا نمکی که در غذا می ریزند . امام علی ( علیه السلام )

 

12- جبرئیل در طرف راست آن حضرت و میکائیل در سمت چپ و فرشتگان الهی پیرامون او و یاران حضرت در پشت سر هر کدام به مانند عاصف بن برخیا در دربار سلیمان نبی (ع) به چشم به هم زدنی بساط ظالمین را در کمک به امامشان بر می چینند

13- ابوخالد کاکلی از امام باقر (ع) نقل می کند : مردانی از مشرق زمین (ایران) بپاخیزند و امام زمانشان را در برقراری عدالت یاری رسانند و پس از آنکه ظالمان را سرکوب کردند حکومت را به آن حضرت بسپارند هر یک از آنها که در این راه کشته شود شهید است .

14- بین اهل کتاب بر اساس کتب آسمانی آنها قضاوت می نماید(بر اساس فرامین تورات وانجیل با انها سخن می گوید.)  

15- وقتی بیاید عقل شیعیانش را به کمال می رساند چرا که دست خدا به همراه اوست به همین واسطه عقلهایشان راجمع  می سازد .

16- حجت حق بر زمین استوار است او در جاده ها حرکت می کند و به شرق و غرب عالم سفر می نماید و به جماعتها سلام می کند همه را می بیند ولی مردم او را
 نمی شناسند تا وعده موعود و ندای آسمانی . (محل زندگی امام )

17- اگر زمین بدون امام باشد اهل خود را فرو می برد .

18- عیسی (ع) برای کمک قائم  ما از آسمان فرود می آید و پشت سر او نماز
می خواند . امام باقر(علیه السلام ) .

19- در بین اهل زمان ظهور مجاهدانی هستند همردیف صحابه پیامبر (ص) در کنار پیشوایانشان در مقابل ظلم صف کشیده اند . امام صادق ( علیه السلام ) .

 

20- مهدی (عج) طاووس اهل بهشت است و هاله ای از نور اطرافش را گرفته است. .پیامبر (ص)

 

21- کسیکه تا 40 روز دعای عهد امام زمان (عج) را بخواند و یا صلوات را بطور کامل تا یکسال بفرستد لیاقت حضور در رکاب آن حضرت را خواهد داشت . امام صادق ( علیه السلام )

 

22-وقتی ظهور نماید همه دلها متوجه او می گردد و نام او بر سر زبانها می افتد گوئی نام دیگری را نمی شناسند . امام علی ( علیه السلام ) .

23- وقتی شهید شد ضایعه عجیبی بر مردم وارد می شود و همه را متأثر می سازد گوئی تا بحال چنین ضایعه ای رخ نداده است .

24- او را قائم نام نهاده اند زیرا پس از آنکه معتقدان به آن حضرت از آمدنش قطع امید کردند ظهور می نماید .

25- کسیکه منتظر قائم ما باشد و از دنیا برود به مانند کسی است که در خیمه آن حضرتدرحضورامام زمانش نشسته بلکه به مانند کسی است که در رکاب آن حضرت می جنگدبلکه به مانند کسی است که به همراه پیامبر اسلام (ص) با دشمنان اسلام می جنگد . امام باقر ( علیه السلام )

26- ظهور و فرج به اراده خدایتعالی است و هر کسی که برای اینکار وقت تعیین کند دروغ گفته است.امام عصر ( علیه السلام )

27- کتاب جفر که به همراه حضرت است کتابی است که احوال قوم بنی اسرائیل و داستانهای مربوط به آنها در آن آمده و تورات موسی (ع) و انجیل عیسی (ع) در آنست و احکامی در آن بیان شده است . امام صادق ( علیه السلام )

 (کتاب جامعه نیز نزد اوست)

 

28- خضر(ع) که در قرآن به عنوان عبد صالح و در روایات به عنوان یکی از انبیاء الهی معرفی شده تا زمان ظهور امام عصر (عج) عمرش طولانی است مونس و یاور حضرت در زمان غیبت و از وزیران او در زمان ظهورش می باشد . ( از نوادگان نوح نبی (ع) بوده و هر سال به همراه حضرت در ایام حج مناسک حج را بجا می آورد . )

 

 

29- قیام قائم ما از وعده های حتمی حقتعالی است و هر کس که در ظهورش تردید به خود راه دهد خداوند را در حالت کفر و انکار ملاقات خواهد کرد . امام صادق
( علیه السلام ) .

 

30- در مقابل شب قدری که خداوند به پیامبر اسلام (ص) داد شب قدری هم به اهل بیت (ع) او داد که همان شب نیمه شعبان است .

31- وقتی ظهور کند و به حکومت برسد چهل ساله بنظر می رسد .

 32- اولین کسیکه با ظهور امام عصر ( عج) با آنحضرت بیعت می کند جبرئیل است

 چنانکهبین رکن و مقام رو در روی حضرت می ایستد و پس از آنکه آیات اول و دوم سوره مبارکه نحل را خطاب به مردم ندا داد و پس از آن مهدی (عج) ظهور کرد و ندای ألا ای اهل عالم سر داد و آیه  86 سوره مبارکه هود را تلاوت نمود دستش را که به مانند ید بیضاء حضرت موسی (ع)میدرخشدبطرف امام دراز می کند آنگاه نقباء آن حضرت به همران جن و انس همگیمی گویند : سمعنا و أطعنا و با حضرت بیعت می کنند . امام صادق (علیه السلام)

33-درحالیکه ده هزار نفر از شیعیان به همراه 313 نفر یاوران خاص و پنج هزار فرشته آن حضرت را همراهی می کنند و جبرئیل در سمت راست و میکائیل در سمت چپاو قرار گرفته اند پس از آنکه از مکه بطرف مدینه و سپس از مدینه به سمت مکه مراجعت می نمایند بطرف کوفه حرکت می کنند و این شهر را به عنوان مرکزخلافت برمی گزینند.

34- هر کس که منتظر ظهور است باید که پرهیزکاری را پیشه خود سازد و بر اساس آنچه که ما گفته ایم عمل نماید و اخلاق خود را نیکو گرداند پس از آن منتظر باشد تا قائم ما به امر خدا ظهور نماید .

35- وقتیکه قائم ما ظهور نماید با نادانی مردممواجهمی شود بیشتر از جهل و نادانی که پیامبر (ص) در زمان ظهور اسلام با آن مواجه شده بود . (فضیل بن یسار از امام صادق) (علیه السلام)

 

36-بینرکنو مقام و به همراه وزیر و 313 تن از یاران خاص خود با عهد و شمشیری کهاز پیامبر (ص) در دست دارد ندای آسمانی ، او را به تمام جهان معرفی می نماید.
 ( و بدین ترتیب آغاز حکومت جهانی آن حضرت شکل می گیرد .
) امام باقر (علیه السلام)

37- بر بازوی راست آن حضرت موقع ظهور آیه « جاء الحق و ذهق الباطل » نوشته شده است.

 

 

38- 20 سال حکومت می کند و پس از شهادتش ، امام حسین(ع) او را در جای خود به خاک می سپارد و کربلا زیارتگاه بقیه الله می گردد .

39- براستی که بین قائم ما و حضرت یوسف(ع)وجه تشابهی است و آن اینکه همانند یوسف کسی او را نمی شناسد تا اینکه خداوند به او إذن دهد و او خودش را به مردم معرفی نماید . امام صادق (علیه السلام)

40- مثل ظهور او به مانند برپا شدن قیامتاستجز خدای عزّ وجل از آن خبر ندارد و بطور ناگهانی اتفاق می افتد . به نقل از امام رضا (علیه السلام) در جواب زمان ظهور به دعبل خزاعی .

41- کسیکه منتظر امر ماست به مانند مجاهدی است که در راه خدا پیکار می کند و در خون خود غلطیده است . امام علی(علیه السلام)

42- کجائید هیهات ، هیهات که او نمی آید مگر آنکه همه شما زیر و رو شوید او
 نمی آید تا آنگاه که طرفداران حق و باطل از یکدیگر جدا شوند ، امام صادق (علیه السلام) خطاب به جمعی از یارانش که در مورد ظهور امام عصر(عج) صحبت می کردند

 

43- به خدا قسم که برای قائم ما غیبتی است که بواسطه آن جمع زیادی از مردم به هلاکتمیافتندمگر آنهائی که قلبشان بر امامت او ثابت و باقی بماند و همواره برایتعجیل در ظهورش بدرگاه خداوند دست به دعا بردارند . امام صادق (علیه السلام)

44- برای تعجیل در ظهور من بسیار دعا کنید زیرا که فرج و گشایش کارهای شما در آنست . مهدی (عج)

45- به خدا قسم که وقتی قائم ما ظهور کند خداوند تمام شیعیانش را گرداگرد او جمع می نماید . امام رضا(علیه السلام)

46- بهرمندی از من در دوران غیبت به مانند بهره مندی از خورشید در پشت ابر است . مهدی (عج)

47- هر که 40 روز صبح دعای عهد امام زمان (عج) را پی در پی بخواند جزء یاوران آن حضرت خواهد بود هر چند از دنیا رفته باشد چرا که در زمان ظهور از قبر بیرون خواهد آمد .امام صادق (علیه السلام)

 48- هر کس هر روز دعای غریقرادرزمان غیبت امام عصر (عج) بخواند خداوند او را از خطر هلاکت و گمراهیحفظمی نماید :( یا الله یا رحمان یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبِّت قلبی علی دینک ).

49- با ظهور آنحضرت إبلیس به دست مبارک نبی مکرم اسلام (ص) به قتل می رسد

( ولی شیاطین تا برپا شدن روز رستاخیر همچنان در إغوا کردن مردم تلاش می نمایند ) .

50-اومیآید و هیچ برده ای در سرتاسر جهان نمی ماند مگر آنکه آنرا آزاد می کندو هیچ مقروضی نمی ماند مگر آنکه قرضش را أدا می کند و خون بهای همه کشتگان آن نبرد جهانی را هم پرداخت خواهد کرد . امام علی(علیه السلام)

51- وقتی قائم ما قیام کند هیچ کس در شرق و غرب عالم نیست مگر آنکه شهادتین را بر زبان خود جاری می سازد.امام صادق (علیه السلام)

52- نمی دانی که روزی دولت و حکمفرمانی ازآنما خواهد شد پس هر کس که در برابر ترس ها و اذیت ها صبر کند وقتی زمانهدولت ما فرا رسد از ما و در جمع ما خواهد بود . امام صادق (علیه السلام)

53- کسانیکه در زمان غیبت قائم ما در برابر تکذیب و آزار و کارشکنیمخالفانصبررا پیشه خود می سازند در زمان ظهور آن حضرت در رکاب او شمشیر می زنندو پاداش آنها همانند مجاهدانی است که در رکاب پیامبر(ص) جنگیده اند. امام حسن مجتبی (علیه السلام)

54- وقتی بیاید دست بر سر بندگان مومن می کشد چنانکه قلب مومنان به مانند پاره ای آهن سخت و محکم می شود و هر کدام از آنها توانائی و قدرت 40 مرد جنگی را پیدا می کنند . امام علی (علیه السلام)

55- به خدا قسم که شما تا زمان ظهور قائم ما غربال خواهید شد و به امتحانات و آزمایشات مختلف مبتلا و گرفتار خواهید شد تا خوب از یکدیگر جدا شوید . امام باقر (علیه السلام)

56- چه بسیار اندک اند کسانیکه ادعای یاری مهدی (عج) را دارند ولی تا وقتیکه آن حضرت ظهور می کند بر این ادعای خود باقی می مانند . امام رضا (علیه السلام)

57- وقتی ظهور کند بین رکن و مقام ندا در می دهد که ای یاوران و فرماندهانمنو ای کسانیکه خداوند شما را برای چنین روزی برای من ذخیره قرار داده است برای اجرای فرمان خداوند در هر کجا هستید اطراف من جمع شوید در این موقع یاران حضرت که در محراب عبادت و یا در بستر استراحت بسر می برند از شرق و غرب عالم خودشان را به آن حضرت می رسانند . امام صادق (علیه السلام)

58- سه گروه مورد خطاب و تحت پیگرد امام زمانند:کسانیکهزمین را پر از ظلم و جور کرده اند و جلوی حضرت می ایستند و دشمنان پیامبر و اهل بیت (ع) که باید انتقام از آنها گرفته شود و افرادیکه بدلایلی حدّ بر آنها جاری نشده و از دنیا رفته اند و زنده خواهند شد .

59- لوح سبز جابر که توسط جبرئیل بر پیامبر (ص) نازل شده است و هدیه الهی از جانب خدا به پیامبر (ص) بوده است که در اختیار فاطمه زهرا (س)قرارمی گیرد و وقتی جابر از پیامبر سوالی می پرسد پیامبر او را به نزد فاطمه می فرستد و دختر پیامبر نیز بنا به درخواست جابر احوال مهدی (عج) را از روی لوح سبز برای جابر می خواند.

 

60- وقتی قائم ما ظهور می کند آئین و برنامه جدیدی می آورد و حدود و احکام الهی را به اجرا در می آورد زیرا تا آن زمان بدعتها و تحریفات جای احکام واقعی اسلام را می گیرد و سنتهای پیامبر (ص) فراموش می شود . امام باقر(علیه السلام) .

61- چنان عرضه بر مومنان تنگ می شود و ظلم همه جا را فرا می گیرد که گوئی در روی زمین با این همه وسعت جای امنی برای اهل ایمان پیدا نمی شود تا اینکه خداوند قائم ما را برای آنها می فرستد . پیامبر (ص)

62- آنزمان که سختی و نادانیبهمردم هجوم می آورد خداوند برگزیده خود را که خدا و فرشتگان از او محافظت می کنند بر سرتاسر زمین حاکم می کند ، تمام کافران در آن زمان به اوایمان می آورند و افراد ناشایست به صلاح و تقوی باز می گردند . امام علی (علیه السلام)

63- با ظهور امام عصر(عج) 27 شاخه از علوم کشف می شود در صورتیکه تا ظهور آنحضرت تنها 2 شاخه از علوم بدست انسانها رسیده است . (25شاخه از 27 شاخه علوم)

 

64- خداوند بدست قائم ما دجّال را می کشد و عیسی (ع) پشت سر او نماز می خواند.   امام باقر (علیه السلام)

65-وقتیقوم بنی اسرائیل از ظلم جائران به تنگ آمدند به نزد یکی از اولیاء الهی آمدند و در حضور او برای رهائی از ستم فرعون و اطرافیانش به درگاه خداوند دعا کردند و 40 روز به درگاه خداوند گریه و زاری نمودند خداوند نیز أجل مقرر شده فرعونیان را 170 سال به جلو انداخت و موسی(ع) را برای نجات بنی اسرائیل روانه ی سرزمین مصر کرد بر این اساس اگر پیروان آن حضرت برای تعجیل در ظهور دست به دعا بردارند امید است که خداوند روز ظهورش را به جلو بیندازد .

 ( سنّت بداء)امام صادق (علیه السلام)

66- خوشا بحال منتظران زمان ظهور آنهائیکه نه ترسی به دل راه می دهند و نه اندوهی آنها را فرا می گیرد آنها اولیاء الهی اند . امام صادق (علیه السلام)

67- هر که مرا انکار کند از من نیست بلکه همانند پسر نوح (ع) است . امام مهدی (عج)

 68-صبرداشته باشید بر أدای واجبات و در برابر اذیت دشمنان شکیبا باشید و با قائم ما پیوند دائمی داشته باشید هر کس که به قائم ما معرفت پیدا کند از اینکه امر با جلوتر یا عقب تر بیفتد بر او ضرری نمی رساند زیرا هر که با معرفت کامل از قائم ما از دنیا برود به مانند کسی است که با قائم ما و در خیمه اوست . امام باقر (علیه السلام).

69- اگر زمین از حجت خالیباشدزمیناهلش را می لرزاند و بواسطه اوست که زمین برکاتش را بیرون می ریزد وآسمانباریدنی هایش را فرو می ریزد و اگر حجت حق بر زمین نباشد زمیناهلش را فرو می برد . امام سجاد(علیه السلام)

70- خالی بر گونه راستداردکه به مانند ستاره سحری می درخشد ابروانش به هم پیوسته ، دست و انگشتانش درشت ، چشمان سیاه و سرمه گون ، اندامی دلربا و زیبا ، چهره گندم گون و تابناک ، پیشانی بلند و نورانی و دندانهای درشت ، اثر سجده بر پیشانی مبارکش نمایان ، سینه پهن و گشاده و قد متوسط و موزون دارد .

 

71- بر پیروان ما لازم و واجب است که هر یک اسلحه ایبرایخودتهیه نماید امید است که وقتی خداوند آمادگی آنها را برای کمک به امامزمانشان می بیند فرج قائم ما را نزدیک سازد . امام صادق (علیه السلام)

( منظور اینست که با ثبت نام در پایگاه بسیج و آموزش نظامی آمادگی لازم برای یاری حضرت را پیدا کند.)

72- وقتی پنجمین فرزند من غایب شود مواظب دین خود باشید غیبت او باعث می شود گروهی از شریعت و دین خود دست بردارند زیرا آزمونی است که خداوند با آن بندگانش را می آزماید . امام کاظم (علیه السلام)

73- دعای ندبه بنقل از امام صادق (ع) است که سید بن طاووس آنرا نقل کرده است  

74- وقتی شخصی میان امام و مردم واسطهباشدو مورد پسند امام قرار گیرد مانند : أبوخالد کاکلی صحابه خاص امام سجاد (ع) و عثمان بن سعید نائب سه (امام هادی و عسگری و مهدی(عج) ) به آن باب گویند که در دوران غیبت صغرای حضرت 4 نفر این سمت را داشته اند .

75- توقیع یا رقعهبهمجموعدست خطهای آن حضرت در جواب سوالاتی که از آن حضرت می شده و یا خطاببه فقیهان می نگاشته می گویند چنانکه خطاب یه شیخ مفید می نویسد : ما شمارا از یاد نبرده ایم و در گرفتاریها و شدائد به یاد شما هستیم اگر غیر ازاین بود دشمنان بر شما ظفر یافته و شما را نابود می کردند .

76- کسیکه در زمان غیبتقائمما بر ولایت ما اهل بیت باقی بماند خداوند پاداش هزار شهید را به او می دهد برابر پاداش شهدای بدر و احد . امام سجاد (علیه السلام)

77- آن امام را در مساجد زید و سعسعه در کوفهودر ماه مبارک رمضان و در حال نماز جماعت دیده اند در مسجد سهله فرود می آید مسجدیکه خانه إدریس نبی و ابراهیم (ع) بوده و مسجد جمکران نیز به دستورامام ساخته شده و در مسجد الحرام نیز ظهور می نماید .

78- غیبتبهاین معناست که او در میان ما زندگی می کند ولی کسی او را نمی شناسد لذاوقتی ظهور میکند و برخی از مردم چهره تابناک حضرت را می بینند می گویند :ما قبلاً این سید بزرگوار را در فلان مکان دیده بودیم .

79- شهادت امام عصر (عج) بنا به سه روایت از امام مجتبی و امام رضا و امام صادق (ع) مبنی بر اینکه :

هیچ کس از ما نیست مگر آنکه یا مسموم یا به ضربت شمشیر کشته خواهد شد ،قطعی است  80- ما فردا همگی شهید خواهیم شد و در زمان ظهور مهدی (عج) دوباره به دنیا بازخواهیم گشت . امام حسین (علیه السلام) در شب عاشورا

81- وقتی امام عصر (عج) در کنار کعبه ظهور کند 27 نفر از پشت سرزمین کوفه به او ملحق می شوند که 15 نفر از آنها از قوم موسی (ع) و 7 نفر اصحاب کهف می باشند.  

82- وقتیکه امام ظهور نماید أبدال خودشان را به حضرت می رسانند آنان 40 نفرند و در شام بسر می برند و أوصیای پیامبرانند .

83- وقتی آن حضرت به شهادت می رسند حکومت جهانی او به دست سیدالشهدا می افتد به خاطر اینکه بعد از ظهور امام عصر(عج) رجعت اتفاق می افتد و امام حسین (ع) به همراه صحابه به دنیا باز میگردند . (رجعت بازگشت گروه هائی از اقوام گذشته در زمان ظهور به دنیا را گویند )

 

84- هیچ مومنی نیست که در راه خدا کشته شده باشد مگر آنکه روزی به دنیا باز می گردد تا به مرگ طبیعی از دنیا برود .

85- ظهور و روز تولد حضرت و مجازات دجّال و سفیانی همگی روز جمعه است .

86- در زمان غیبت آن حضرت 80 وظیفهبرایمنتظرانظهور بیان شده که تحت عناوین شناخت امام زمان (عج) ، پیراستگی ازآلودگیها، پیوند با مقام ولایت ، پیروی از مراجع تقلید آمادگیبرای یاری رسانیدن حضرت ، دعا برای ظهور حضرت و یاد و نام و قیام حضرت خلاصه می شود .(درکتاب مکیال المکارم )

87- مهدی (عج) از اهل بیت من است و خداوند او را برای فریادرسی انسانها می فرستد آنگاه نعمت فراوان می شود .پیامبر (ص) .

88-مردانیاز خراسان و ری و فارس و طالقان با پرچمهای سیاه و سبز براه می افتند و در سرزمین کوفه فرود می آیند و با قائم ما که در مکه ظهور پیدا کرده بیعت می نمایند که در استقامت و پایداری دلهایشان به مانند پاره های آهن است .

89- رجعت مخصوص دو طایفهاست: مومنان خاص ، برای رسیدن به فوض شهادت در رکاب آن حضرت به دنیا باز می گردند و مشرکان خاص : برای اینکه ذلت و خواری که شایسته آن بوده و کیفر ستمکاران عالم را به چشم خود بیند و کیفر داده شوند .

90- دابه الارض که قرآن از آن نام برده وقبل از قیامت ، خداوند او را از زمین خارج می کند و خطاب به منکران سخن می گوید و  و در نتیجه به خداوند ایمان می آورند علی (ع)استکههمراه او عصای موساست و با آن دشمنانش را قلع و قمع می نماید او درزمانرجعت باز خواهد گشت . امام صادق ( علیه السلام ) ( دابه الارض به جنبنده ایکه به تمام احوالات کره زمین آگاهی کامل دارد گویند ) .

91- مهدی (عج) دو نشانه بارز دارد که به آن دو شناخته می شود یکی علم بیکران و دیگری دعای مستجاب . امام باقر (علیه السلام)

92- اگر علماء دین که وظیفه ارشاد و راهنمائی مردم را بر عهده دارند پس از غائب شدن فرزندم مهدی (عج) نبودند یک نفر از خلق هم نجات پیدا نمی کرد . امام هادی (علیه السلام)

93- بردن نام آن حضرتبنابهفتاوای برخی از علماء تا زمان ظهورش بنا به مصالحی حرام است نام اوهم نام پیامبر (ص) یعنی : ( میم حاء میم دال ) است و از نامهای دیگر او منتظر، مهدی ، قائم ، ابوالقاسم ، حجت ، بقیه الله را می توان نام برد .

94- وقتی مهدی (عج) ظهور کند خداوند بادی را مسخر او می گرداندتادر هر کوی وبرزن ندا دهد : ای مردم این مهدی است که به مانند سلیمان و داوود نبی (ع) بر شما حکم می راند و قضاوت می نماید و شاهد طلب نمی کند . روایت .

95- یاران مهدی (عج) در میان اهل آسمان افرادی شناخته شده اند و در بین اهل زمین تا وقت ظهور ناشناخته اند . امام علی (علیه السلام)

96- آنقدر در دوران ظهور مهدی (عج) نعمت فراوان می شودکهتا آن روز زمین دوره ای را به مانند آن به خود ندیده است آسمان پیاپی باریدنی هایش را فرو می ریزد و زمین تمام روئیدنی هایش را بیرون می ریزد درروزگار حضرت ثروت ها زیاد می گردد و هیچ کس نیست که به مهدی می گوید به منعطا کن و آن حضرت مشتی زر به او می دهد . پیامبر (ص)

97- زمان دنیا به پایان نمی پذیرد مگر آنکه خداوند پیامبر و علی (ع) را در سرزمین کوفه مجتمع خواهد کرد و آنان مسجدی در آنجا با 12 هزار درب می سازند . امام صادق (علیه السلام)

98- هر که در شب و روز جمعه یکصد صلوات به همراه و عجِّل فرجهم بفرستد خداوند او را در زمره منتظران مهدی (عج) از نسل من قرار خواهد داد . پیامبر(ص)

99- وقتی قائم ما قیام کند در عالم برزخ به مومنان ندا می دهند که مولای شما ظهور کرده اگر می خواهید به او ملحق شوید به دنیا باز گردید . امام صادق (علیه السلام)

100- امام نشانه هائیدارد: از همه مردم عالمتر و آگاهتر است و در برابر بردباری و سخاوت و پرهیزکاری سرامد مردم زمانه خویش است و کتابی ( جفر) هم در نزد اوست   امام رضا (علیه السلام)

101- یا علی : آنها که یقینشان از همگان بیشتر است قومی هستند که در آخرالزمانمیآیندآنان بر من و أئمه بعد از من و بر امام غائب از نظر، ایمان دارند بااینکههیچ یک از ما را ندیده اند و تنها بواسطه آنچه که در نوشته ها و کتاب ها خوانده اند به ما اعتقاد پیدا کرده اند . پیامبر (ص)

 

102-هرکس که پنج سوره مسبحات ( که با تسبیح خداوند شروع می شوند ) را هر شبانه روز تلاوت نماید از دنیا نمی رود مگر آنکه امام زمانش را ملاقات نماید . روایت

103- حضرت ظهور نمی کند مگر آنکه آن حلقه کامل شود . سوال شد حلقه کدام است ؟ فرمود : تعداد یاران حضرت که شمار آنها ده هزار نفر است . امام صادق (علیه السلام)

(منظور تعداد یارانی است که حضرت قیام خود را با انها شروع خواهد کرد .)

104- هر دوشنبه اعمال پیروان آن حضرت به محضرش عرضه می شود و اگر اعمال شیعیانش مورد پسند او نباشد قلبش از دست ما آزرده می گردد

105- امام باقر (ع) در توضیح سوال أبوحمزه ثمالی درباره نامگذاری امام عصر (عج) به قائمفرمود:وقتی جدّم حسین شهید شد خداوند در جواب اعتراض ملائکه که گفتند : خدایاآیا شما اجازه می دهید تا برگزیده شما بر روی زمین خونش بدست ظالمان پایمال شود ؟ خداوند نور یا شبه فرزندان او را به اهل آسمان که متأثر شده بودند نشان داد و گفت : آخرین آنها انتقام شهیدان کربلا را خواهد گرفت .

 

106- شعار یاران حضرت یا لثارات الحسین(ع) است : ای خونخواهان حسین . روایت

107- حدیث صیرفی از صحابه امام صادق (ع) می گوید : امام صادق به همراه عوان و مفضّل و دیگر صحابه برای حال و روز شیعیان در عصر غیبت روی خاک نشسته و به مانند فرزند مرده می گریست .

108- گذاشتن دست بر سر بههنگامخواندندعای امام زمان (عج) و یا سلام گفتن به حضرت از زمان امام رضا (ع)رسم بوده و معنای این کار در آن زمان این بوده که ما به پیشگاه امام عصر(عج)که قرار است حاکمیت ائمه شیعه را بر سرتاسر زمین حکمفرما سازد ابراز احترام و درود و سلام داریم و برای اینکار اعلام آمادگی می نمائیم.  

109- مهدی (ع) زمین را همانطوریکه از ظلم و جور پر شده است از قسط و عدل پر خواهد کرد . پیامبر(ص)

110- ما نمی توانیم برای ظهور وقت تعیین کنیم اما قبل از ظهورش این پنج اتفاق به وقوع می پیوندد:

1-خروجدجّال( خارج شدن دروغگوی حیله گر از دین ) 2- فرو رفتن لشگر 12 هزارنفری سفیان ثوری در زمین در منطقه بیداء ( در زمینی بین مکه و مدینه ) 3- ندا وصیحه آسمانی توسط جبرئیل در شب 23 ماه مبارک رمضان که نشانه حقانیت مکتب اهل بیت (ع)  نیز می باشد . 4- ظهور یمانی ( فرد صالحی در یمن ) 5- کشته شدن نفس زکیه ( سید حسنی) یعنیفرزندی از اولاد امام حسن مجتبی(ع) در مسجد الحرام ) . امام صادق (علیهالسلام)   ( علائم حتمی ظهور)

111- قریب به 600 روایت حکومت طولانی مدت دوازده ائمه معصوم(ع) را با ظهور ولی عصر (عج) تایید می نمایند.

112- به خدا قسم که خون من از جوشش باز نخواهد ایستاد تا مهدی(ع) قیام کند و انتقام مرا از هفتاد هزار کافر و منافق و فاسق بگیرد.       امام حسین(ع)

113- سازمان وکالتصحابهائمه(ع) از عصر امام صادق(ع) شروع به کار کرد و به تدریج به تعداد آنها اضافه می شد تا زمینه برای غیبت امام عصر(عج) فراهم شود به طوری که امام هادی(ع) 14  وکیل و امام عسگری(ع)21 وکیل و امام عصر(عج) 45 وکیل و از امام ششم تا دوازدهم مجموعا 85 وکیل، کار نشر معارف ائمه را در مناطق مختلف حوزه اسلام بر عهده داشتند.

114- در زمان حکومت حضرت عدالت و برابری در خانه ها راه می یابد همچنان که سرما و گرما در خانه ها راه می یابد.

115- تنها 5 گروه شامل: نقباء و نجباء و اوتاد و عباد صالح و ابدال با امام عصر(عج) در ارتباط هستند و در خدمت حضرت اند که تعدادشان پانصد نفر می شود

116-چونغیبت حضرت طولانی است و امام از شدت محبتی که به دوستان خود دارد هر زمانی که شخصی او را یاد میکند نگاهی به او می نماید سزاوار است که یاد کننده به جهت احترام و تعظیم از جای خود برخیزد. امام صادق(ع)

  117- جزیره ی خضراء :اشاره به داستان کوتاهی دارد بدین صورت که شخصی به  سفر دریائی  میرودوبه جزیره ی سرسبز و خرمی می رسد که در آنجا همه ی مردم با صفا و صمیمیتزندگی می نمایند و شبیه آن شهری که به مدینه ی فاضله معروف است هیچ کار خلاف و غیراخلاقی در آنجا وجود ندارد ، آن شخص مسافر از اهل جزیره می پرسدکه شما از چه قوم و طایفه ای هستید و مردم ساکن جزیره می گویند که : ما از فرزندان و نوادگان و از نسل حضرت مهدی (ع) میباشیم.آن شخص وقتی از سفر باز می گردد حکایت سفر خود را به اطرافیان تعریف مینماید ولی وقتی می خواهد دوباره به آن جزیره بازگردد محل آن را گممی کند واین داستان به صورت یک سند در میان مردم مبتنی بر وجود فرزندانی برای امام باقی می ماند که بیشتر علماء از جمله ی علامه امینی آن را مردود می شمارند که در کتابی  به نام مثلث برمودا این مکان با محل جزیره ی خضراء تطبیق داده شده است .

118- ادعای ارتباط با امام زمان (عج) :اگربههمراه نیابت و وکالت و یا پیام رسانی و از این قبیل باشد طبق توقیع امام به آخرین نائب خاصش ، دروغ است و اگر تنها مشاهده امام باشد ملاکی برای شخصیت و ارزش نهادن به مشاهده کننده محسوب نمی شود و اگر همراه شفا و سلامتی یا حل مشکلی باشد از کجا معلوم که آن فرد از ابدال یا اوتاد یا  حضرتخضرواز خادمان حضرت نبوده باشد تنها در یک صورت می توان احتمال داد دروغنباشد و آن این است که ادعا کننده کسی باشد که مثلاً هفتاد سال از عمرشرفته باشد و کسی از او دروغی نشنیده باشد ( از این قبیل انسان ها باشد )وبعد از عمرش سر او فاش شود .

119- در صفحات 221 تا 226 از کتاب دادگستر جهان ابراهیم امینی بخشی اختصاص دارد به موضوع دجالها و سفیانی ها در دوره ی آخر الزمان که بر اساس روایات به آن پرداخته شده است .

120- در پایان جلد دوم کتاب منتهی الآمال بخشی وجود دارد که به علائم و نشانه های ظهورامامزمان (عج) اختصاص دارد و علاقه مندان می توانند برای آشنائی بیشتر نسبت به تعدد و چگونگی این علائم به کتاب مذکور مراجعه فرمایند .

121-کتاب کمال الدین به اشارت امام زمان (عج) وتوسط شیخ صدوق (علیه الرحمه)نگاشته شده است.

( شیخ صدوق  عالم دینی است که به دعای امام زمان (عج)تولد یافته است .)

122-سفیانی از منطقه شامات خروج خواهد کرد ویمانی هم از یمن دست به قیام خواهد زد بنابراین کانون تحولات قبل از ظهور منطقه خاورمیانه میباشد .

123- تعدادی از یاوران خاص امام زمان (عج)زن میباشد که در جریان قیام وظهور  حضرت (ع) نقش پرستاری وامدادگری وامور تبلیغی رادر سپاه او بر عهده می گیرند.وهمچنین جزء فرماندهان وکارگزاران (یاوران خاص)حضرت نیز می باشند.

124- قم در آخر الزمان مرکز نشر علوم ومعارف اهل بیت(ع)  به سراسر جهان خواهد بود.

125- بنا به روایات اسلامی سال قبل از ظهور درشب 23 ماه مبارک رمضان ندا وصیحه آسمانی از طرف جبرئیل اتفاق خواهد افتاد .

126-دجال در لغت عرب به هر دروغگوی فریبکار  گفته می شود.  (بسیار دروغگو وفریبکار)

127- امام صادق (ع)بنابر روایتی پیروانش را در زمان غیبت به تقوی و اخلاق نیکو سفارش می نمایند .وبرای زمینه سازی ظهور این دو عنصر را بیشتر به شیعیانش سفارش وتوصیه می نماید .

128-لقب ابا صالح از جمله القاب حضرت است که اگر شخص در حالت اضطرار وخطر آنرا قلبا" به زبان بیاورد امام  عصر (عج)به فریاد رسی او حاضر می شود (که فریاد رسی از گمشدگان نمونه بارزآن می باشد)

129- بوی مخصوص حضرت بوی گل یاس است .(مهدی (ع) طاووس اهل جنت است .)

130- نبرد قرقیسیابنابرروایات اسلامی در منطقه ای به همین نام بین ترکیه وسوریه اتفاق خواهد افتاد که در جریان آن صدها هزار نفر که به طمع بدست آوردن گنجی که رود فرات از روی آن پرده بر می دارد کشته خواهند شد وسفیانی در همین زمان خروج خواهد کرد.

 131 – نبرد آرمگدون(آرماگدون)بنابر اعتقاد مسیحیان ویهودیان صهیونیسم در منطقه ای به همین نام در فلسطین اشغالی در آخر الزمان بین سپاه خیر که( به ادعای آنها ) همان یهودیانومسیحیانصهیونیسم باشند وسپاه شر که( به نقل از صهیونیست ها ) مسلمانان باشند اتفاق می افتد وبا قیام عیسی (ع)صهیونیسم یهودی ومسیحی بر جهان حکمفرما خواهند شد.

 

132- بابیت وبهائیت از جمله مدعیان دروغین در زمینه نیابت امام زمان (عج)
میباشندکه بسیاری از حرام ها راحلال وشیعه را مشرک معرفی می نمایند زیر نظردولت اسرائیل فعالیت های گسترده ای رادر جهت شکاف میان مسلمین
در سرتا سر جهان انجام می دهند.

    133-امام زمان (ع)درنامه ای که به شیخ مفید (علیه الرحمه )می نویسد علت دور ماندن شیعیان را از فیض دیدار امام خود چنین بیان می فرمایند: ( ( علت به تأخیرافتادن ظهور))    

(ماشمارا ازیادنبرده ایم ........به جز برخی اعمال ورفتار ناشایست، شمارا از فیض دیدار ما محروم نساخته است ).

 

مجلسی) 134- کتاب های 1-مهدی موعود (ع)  (ترجمه جلد 13 بحار الانوارعلامه

 2-الغیبه شیخ طوسی3- نجم الثاقب محدث نوری 4- مکیال المکارم سیدمحمد تقی موسوی اصفهانی 5- کمال الدین شیخ صدوق (علیه الرحمه)6-منتخب الاثرآیت الله صافی گلپایگانی

 

ازکتاب های مرجع ودرجه اول در زمینه آن حضرت می باشد که در کتب دیگر به آنها استناد می شود .

135-1- دکتر ابراهیم شفیعی سروستانی 2-استاد مهدی نیلی پور 3- حجت الاسلام مهدی یوسفیان بارز ترین افراد صاحب نظر و4-آیت اله صافی گلپایگانی 5-علی اکبر مهدی پور 6-محدث نوری 7-علی اصغررضوانی 8-مسعودپورسیّدآقایی شاخص ترین نویسندگان عرصه مهدویت اند که از همگی آنها همواره تقدیروتشکر به عمل
 می آوریم.

 

((اطلاعات عمومی( ویژه ظهورامام عصر (عج))

برگرفته از برنامه (تا جمعه ظهور) رادیو معارف. 

 

 

 


 

 

و روایات ائمه معصومین (ع) در این زمینه

برگرفته ازبرنامه (تاجمعه ظهور ) رادیو معارف


دسته ها :
X